تعمیر لپ تاپ سونی svf152a-29w

تعمیر لپ تاپ سونی مدل svf152a-29w
برد لپ تاپ سونی مدل svf152a-29w

لپ تاپ سونی مدل svf152a-29w با مادربرد مدل DA0HK9MB6D0_Rev-D جهت تعمیر به مرکز تخصصی تعمیر برد های الکترونیکی و تعمیر لپ تاپ پرداد سیستم آورده شده بود . به گفته مشتری لپ تاپ گاهی هارد را نمی شناخت و زمانی که برای تعمیر آورده شده دیگر هارد را نمی شناخت و سیستم پس از روشن شدن بوت و راه اندازی نمی شد.

در این مطلب مراحل عیب یابی و تعمیر لپ تاپ سونی svf152a-29w را بررسی خواهیم کرد. ابتدا ما هارد را با کدی به درگاه دی وی دی مادربرد متصل کردیم که هارد را لپ تاپ به راحتی شناسایی کرد. اما وقتی هارد به درگاه هارد مادربرد لپ تاپ متصل بود پس از روشن کردن لپ تاپ هارد خاموش بود و هیچ واکنشی نشان نمی داد . از آنجاییکه در ولت سنجی های روی چیپ همه ولتاژ ها نرمال بود گمان ما به ایراد نرم افزاری چیپ I/O رفت.

در لپ تاپ ها چیپ I/O سخت افزار هایی را که برای راه اندازی اولیه لپ تاپ ضروری هستند را شناسایی و راه اندازی می کند . تراشه I/O هارد متصل به درگاه مادربرد را شناسایی و سپس با ارسال سیگنال به مدار های راه انداز آن را روشن می کند . خرابی چیپ I/O ممکن است سخت افزاری باشد مثلا چیپ در اثر کشیده شدن جریان اضافه یا شوک الکتریکی سوخته باشد. یکی دیگر از دلایل خرابی چیپ آی او خرابی نرم افزار راه انداز چیپ باشد.

چیپ آی او با پروگرامر ویژه و کدهای نرم افزاری منطبق بر مشخصه های فنی آن پروگرام و لپ تاپ دوباره به خوبی راه اندازی شد. پروگرام چیپ I/O اگر عیب یابی و عملیات پروگرام به درستی انجام شود مادربرد به خوبی احیا و سال ها کار خواهد کرد.

در پرداد سیستم مرکز تخصصی تعمیر برد های الکترونیکی ، ماشین های اداری و تعمیر لپ تاپ ، پس از عیب یابی و تعمیر درستی دستگاه تست و با گارانتی تعمیر تحویل مشتری می شود.

لپ تاپ چگونه کار می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button