تعمیر برد تلویزیون سونی

تعمیر برد پاور تلویزیون سونی
برد پاور تلویزیون سونی

دستگاه های الکترونیک امروزی از بلوک های مختلفی تشکیل شده اند که در کنار هم کارکرد درست دستگاه را تضمین می کنند . هر کدام از این بلوک ها با ولتاژها و جریان های متفاوتی کار می کنند. در دستگاه های بزرگ و گرانقیمت برد اختصاصی جداگانه ای به نام برد پاور تامین برق و جریان بلوک های مختلف را بر عهده می گیرد. تعمیر برد تلویزیون سونی با توجه به تامین برق اجزا مختلف مانند برد اصلی و بک لایت نیاز به دانش الکترونیک و تجربه بالا در تعمیر برد پاور و تعمیر برد اصلی تلویزیون دارد.

برد پاور جبهه نخست در مواجه با صدمه های ناشی از نوسان های برق می باشد و معمولا بالای ۸۰ درصد خرابی ها مربوط به این بخش است. بردی که در تصویر مشاهده می کنید برد پاور تلویزیون سونی است و به دلیل نوسان ناگهانی برق و جریان اضافه تحمیل شده به برد صدمه دیده بود.

یکی از ولتاژ هایی که این برد تامین می کند ولتاز استند بای برد پنل کنترل است که وظیفه راه اندازی قسمت های دیگر را بر عهده دارد. در وسایل صوتی و تصویری خانگی نشانگر ولتاز استند بای چراغ ال ای دی سبز یا قرمز رنگ در پنل دستگاه است که نشان می دهد پنل آماده دریافت فرمان برای راه اندازی دستگاه است . خاموش بودن این چراغ نشانه خرابی برد پاور می باشد .

در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی برد پاور وظیفه تامین جریان مدار راه انداز بک لایت را که همانن روشنایی تلویزیون است را نیز بر عهده دارد. خرابی پاور باعث عدم تامین جریان برد بک لایت و به طبع آن ضعف در روشنایی و حتی خاموش شدن تصویر می شود.

در پرداد سیستم ، مرکز تخصصی تعمیر برد الکترونیکی لوازم خانگی پس از تجزیه و تحلیل و فهم منطق کارکرد بلوک های اصلی عیب یابی و تعمیر برد تلویزیون سونی با استفاده از قطعه های مرغوب و با کیفیت انجام شد.

برد تلویزیون سونی پس از تعمیر و تست های فنی اولیه برای نصب و راه اندازی نهایی تحویل مشتری می شود .

منبع انگلیسی برای آشنایی با ساختمان و شیوه کار تلویزیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button