تعمیر برد آیفون تصویری الکتروپیک

تعمیر برد آیفون تصویری
آیفون تصویری الکتروپیک

همه مدار های الکترونیکی یک بخش موسوم به منبع تغذیه پاور سوییچینگ برای تامین برق قسمت های مختلف دستگاه دارند. بخش منبع تغذیه سوییچینگ در دستگاه های ارزشمند بر روی یک برد جداگانه قرار دارد. در این نوشته می خواهیم عیب یابی و تعمیر برد آیفون تصویری الکتروپیک را بررسی کنیم.

خازن های الکترولیتی برد پاور سوییچینگ نخستین قطعاتی هستند که به دلیل کار در مدار های سوییچینگ با بسامد کاری بالا در بلند مدت دچار فرسایش ساختاری می شوند. بدین معنا که اندک اندک خاصیت خازنی خود را برای ذخیره سازی و تخلیه انرژی الکتریکی از دست می دهند. کاستی در کارکرد خازن موجب صدمه رسیدن به قطعه های نیمه رسانا مانند ماسفت ها یا آی سی های سوییچینگ می شود. گاهی نیز بروز یک شوک الکتریکی این صدمه ها را سرعت بخشیده و برد را به کلی از کار می اندازد .

در تعمیر برد آیفون تصویری الکتروپیک مشخص شد که خازن صافی ورودی ولتاژ بالا دچار تغییر شکل شده ، آی سی سوییچینگ سری TNY ترکیده بود و برخی قطعه های دیگر که در مسیر جریان و ولتاژ بالا قرار داشتند سوخته بودند.

در تعمیرگاه پرداد سیستم مرکز تخصصی تعمیر برد لوازم خانگی، پس از عیب یابی ، قطعه های معیوب و سوخته شناسایی و با قطعه های اصل و مرغوب جایگزین و تعمیرات برد انجام شد.

پس از تعمیر برد آیفون تصویری الکتروپیک ، صحت کارکرد آن تست و با تهیه مستندات فنی، عکس و فیلم تحویل مشتری شد.

آیفون تصویری چگونه کار می کند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button