ریختن مایعات بر روی کیبرد لپ تاپ

ریختن مایعات بر روی کیبرد لپ تاپ
ریختن مایعات بر روی لپ تاپ اتفاقی که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید !

ریختن مایعات بر روی کیبرد لپ تاپ در برخی موارد منجر به خرابی کامل برد لپ تاپ می شود . لپ تاپ یک برد الکترونیکی پیچیده دارد که در بخش های گوناگون آن ولتاژ های الکتریکی متفاوتی برقرار است . در لپ تاپ ها حتی در زمان خاموش بودن شان نیز ولتاژ استند بای در برخی قسمت ها وجود دارد.

از اینرو، پس از ریختن مایعات خارج کردن فوری مایعات از بخش آسیب دیده و قطع جریان الکتریسیته در لپ تاپ دو اولویت هم ارز و بسیار حیاتی برای نجات لپ تاپ هستند .

ا رویداد ناخوشایند ریختن مایعات بر روی کیبرد لپ تاپ ممکن است برای هر کسی رخ دهد.ازاینرو برای اجتناب از پیامد های مخرب آن ، پرداد سیستم گام های حیاتی زیر را برای نجات لپ تاپ تان توصیه می کند:

۱) بی درنگ سوکت شارژر را از لپ تاپ جدا کرده و با فشردن دکمه پاور لپ  به مدت چند ثانیه آن را خاموش کنید. سعی کنید گام دوم را همزمان با این گام انجام دهید.

۲) لپ تاپ را برعکس کرده و رو به پایین برگردانید تا مایعات از آن خارج شده و به بخش های درونی لپ تاپ نرسد . در همین حالی که لپ تاپ را برگردانده اید باتری آن را خارج کنید. برای اجتناب از ریختن مایعات خارج شده  بر روی نمایشگر قبل از این کار صفحه نمایشگر  لپ تاپ را تا حد امکان باز کنید.

۳) لپ تاپ را به همین صورت با صفحه باز شده بر روی یک پارچه جاذب مثل حوله به مدت حداقل ۵ دقیقه بگذارید تا مایعات ریخته شده کاملا خارج شوند. سپس آن را برگردانده و با پارچه ای نرم و تمیز رطوبت باقی مانده در قسمت های مختلف را خشک کنید.

۴) گام های ۱ تا ۲ بسیار حیاتی هستند و بهتر است زیر ۲۰ ثانیه انجام شوند . بهتر است – این گام ها را برای آمادگی در صورت وقوع این رخداد تمرین کنید.

۵) پرداد سیستم اکیدا توصیه می کند در اتفاق ریختن مایعات بر روی کیبرد لپ تاپ پس از خشک کردن لپ تاپ آن را برای تست به آداپتور متصل نکرده و یا باتری آن را مجدد جا نزنید. به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کرده و بخواهید بدون روشن کردن لپ تاپ آن را باز کرده و اجزای داخلی را با شوینده مخصوص کاملا شستشو بدهد.

پرداد سیستم مرکز تخصصی تعمیر برد الکترونیکی و تعمیر لپ تاپ با بهره گیری از کارشناسان با تجربه و دارای دانش الکترونیک به شما کمک می کنند در اینگونه حوادث با کمترین خسارت و هزینه لپ تاپ را تعمیر کنید.

لپ تاپ چگونه کار می کند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button