تعمیر برد محافظ پرس صنعتی

تعمیر برد محافظ پرس صنعتی
سیستم الکترونیک ایمنی پرس ضربه ای

در مدار برد های الکترونیکی صنعتی به دلیل کار در محیط های پر گرد و غبار باید از قطعات مرغوب الکترونیک استفاده کرد. از اینرو، در پرداد سیستم مرکز تخصصی تعمیر برد الکترونیکی صنعتی در تعمیر برد محافظ پرس صنعتی از قطعات الکترونیکی مرغوب استفاده می شود.

دستگاه های پرس در انواع مکانیکی و هیدرولیکی در صنایع مختلف کاربرد دارند . کاربران این دستگاه ها نیروی انسانی هستند . برای کار با دستگاه پرس آموزش های ایمنی به اپراتور ها داده می شود . بیشتر دستور عمل های ایمنی مربوط به منطقه خطر یعنی دهانه عملکرد دستگاه پرس است که قطعه ضربه زن در آن حرکت و ضربه های تکراری را وارد می کند. کارگران برای افزایش تیراژ قطعه های تولیدی معمولا دستور عمل های ایمنی را رعایت نمی کنند که منجر به حوادث دلخراش قطع عضو و یا حتی مرگ اپراتور می شود. ازاینرو، در دستگاه های پرس و ضربه زن نیوماتیک از دستگاهی موسوم به سیستم الکترونیک ایمنی پرس ضربه ای برای حفاظت از اپراتور استفاده می شود.

دستگاه محافظ پرس صنعتی تایمر دار یکی از ابزار های رایج برای حفظ ایمنی اپراتور دستگاه پرس و ضربه زن است. دستگاه محافظ ایمنی تایمر دار دارای دو شستی فشاری و یک کلید متصل به پدال است .

در حالت پدال ، اپراتور با فشردن پدال دستگاه را در دو حالت تک ضرب و رگبار به کار می اندازد. در حالت تک ضرب، بسته به زمان تایمر دستگاه فعال است. در حالت رگبار ، اپراتور می تواند با قطع و وصل متوالی پدال ضربه های متوالی را وارد کند .

در حالت دو دست، اپراتور تنها با فشردن همزمان دو شستی متصل به دستگاه می تواند ضرباتی را مانند حالت تک ضرب و با تاخیر زمانی وارد کند.

دستگاه حفاظ ایمنی الکترونیکی مجهز به یک تایمر است که می توان سرعت عملکرد ضربه زن را در حالت های تک ضرب و دو دست با توجه به نوع قطعه تولیدی و مهارت اپراتور تنظیم کرد.

روی برد دستگاه پرس صنعتی کلیدی برای تنظیم وضعیت ضربه زن در حالت های رگبار و تک ضرب و کلیدی نیز برای عملکرد دستی و پدالی دستگاه تعبیه شده است.

دستگاه محافظ پرس صنعتی با نام سیستم الکترونیک نیوماتیک ایمنی پرس ضربه ای تولید شرکت صنایع هوای فشرده پارس است . دستگاهی که در تصویر مشاهده می شود برای یک کارخانه قطعه سازی است. این دستگاه ها پس از مدت طولانی کارکرد در محیط های صنعتی دچار مشکل و خرابی در مدار های برد الکترونیکی ، تغذیه برد الکترونیکی، برخی اتصال های برد و کانکتور آنها می شوند.

در پرداد سیستم مرکز تخصصی تعمیر برد های الکترونیکی صنعتی، برد کنترل محافظ پرس عیب یابی، خرابی های فیزیکی آنها تعمیر و در برخی موارد بروزرسانی و بازسازی می شوند. پس از تعمیر برد محافظ پرس صنعتی درستی کارکرد آنها آزموده و به مشتری تحویل داده می شوند.

برای مشاهده دیگر تعمیر های برد های صنعتی پیوند زیر را ببینید :

تعمیر برد الکترونیکی صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button