تعویض چیپ جنوبی مادربرد ایسوس

تعویض چیپ جنوبی مادربرد ایسوس p5kpl

مادر برد ایسوس P5KPL

در این نوشتار تعویض چیپ جنوبی مادربرد ایسوس P5KPL را بررسی می کنیم. سوختن چیپ جنوبی یک مادربرد دلیل های مختلفی دارد . خرابی یا کیفیت پایین پاور، نوسان برق، اتصالی در درگاه یو اس بی یا صدا، فقدان یا نقص هیت سینک خنک کننده چیپ از دلایل عمده سوختن آن است .
تعویض چیپ نیاز به دستگاه BGA دارد و به همین دلیل جز تعمیرات گرانقیمت است و در صورتی که مادربرد ارزش تعمیر نداشته باشد غیر قابل استفاده خواهد شد.

مادربرد ایسوس را که در تصویر مشاهده می کنید همکار جدید ما آقای حسنی از شهر تفت استان یزد برای تعمیر به پرداد سیستم مرکز تخصصی تعمیر ماشین های اداری و تعمیر برد پرداد سیستم ارسال کرده بودند. پس از اتصال پاور به مادربرد حتی بدون روشن شدن کامپیوتر چیپ جنوبی شروع به داغ شدن می کند . چیپ جنوبی به دلیل آنکه از برق استند بای تغذیه می کند در صورت سوختن شروع به کشیدن جریان بالا از پاور می کند که ممکن است به پاور ، ماسفت ها و برخی از قطعات مادربرد صدمه وارد کند.از اینرو برای رفع مشکل تنها راه تعویض چیپ جنوبی مادربرد ایسوس P5KPL بود .

در پرداد سیستم مرکز تخصصی تعمیر برد های الکترونیکی تعمیر مادربرد P5KPL با تعویض چیپ جنوبی انجام شد و پس از انجام تست های سلامت با بسته بندی مناسب و ایمن برای مشتری ارسال شد.

مادربرد چگونه کار می کند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button