تعمیر برد ماشین لباسشویی پاکشوما

پاکشوما یکی از بزرگترین تولید کنندگان لوازم خانگی در ایران می باشد. پاکشوما در مدل های اولیه از برد های برند های دیگر در محصولات خود استفاده می کرد. یکی از چالش ها در تعمیر برد ماشین لباسشویی پاکشوما قرار گرفتن برد درون قاب پلاستیکی و عایق بندی شدن آن با رزین جهت جلوگیری از نفوذ آب و بخار به قطعه های الکترونیکی برد است.

در تعمیر برد ماشین لباسشویی این پوشش رزینی مانع از تست سرد قطعه ها می شود . از اینرو کارشناس تعمیر برد از پروب های سوزنی بلند برای تست استفاده می کند . پس از شناسایی قطعه های خراب، رزین آن محل برداشته می شود . برای تعویض قطعه لازم است که به پشت برد دسترسی داشته باشیم. از اینرو، برد را باید با دقت از جعبه خارج کرد . پس از تعویض قطعه ها باید محل رزین های خالی شده ترمیم و برد با انجام عایق بندی های رطوبتی دوباره در محفظه قرار گیرد. از اینرو ، با توجه به حساسیت قطعه ها و مدار های الکترونیکی به رطوبت لازم است که کل این عملیات زیر نظر کارشناس مسلط به دانش الکترونیک و با تجربه مرتبط انجام شود.

برد ماشین لباسشویی پاکشوما که در تصویر مشاهده می کنید در اثر نوسان برق بخش تغذیه سوییچینگ آن صدمه دیده بود . منبع تغذیه برد های جدید از مداری های موسوم به سوییچینگ استفاده می کنند. منبع تغذیه سوییچینگ نسبت به منبع تغذیه های خطی مقرون به صرفه تر بوده و حجم و وزن اندکی نیز دارند ولی نسبت به نوسان های ناگهانی برق حساس تر از مدارهای خطی می باشند.

در پرداد سیستم مرکز تخصصی تعمیر برد لوازم خانگی ، برد ماشین لباسشویی پاکشوما پس از عیب یابی تعمیر و قطعه های معیوب با قطعه های نو و مرغوب جایگزین می شود . تعمیر برد های ماشین های لباسشویی با گارانتی و ضمانت تعمیر انجام می شود . کارشناس تعمیر در پرداد سیستم تا زمان نصب و راه اندازی برد در کنار شما خواهد بود.

ماشین لباسشویی چگونه کار می کند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button